| dannnnnnnns8 a întrebat:

Am cumparat un produs din Altex in urma cu 2 zile si vreau sa il returnez. Se poate returna in alt magazin decat din cel cumparat (alt magazin Altex)

Răspuns Apreciat de Editori
| Yukidaruma a răspuns:

Nu, deoarece pe bonul de casă ar trebui să scrie și adresa magazinului iar produsul intră în gestiunea lor. Totuși dacă nu poți ajunge la magazinul de unde ai cumpărat (să spunem că acesta este în alt județ) poți merge la un alt magazin și să le explici situația și eventual să contacteze ei magazinul de unde ai luat, să lași produsul la acesta și să îl trimită ei mai departe acolo cu tot cu bonul de casă și restul actelor aferente.
Succes!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Numai daca l-ai cumparat online scrie legea. Daca ei accepta se poate orice.