| anonim_4396 a întrebat:

am dezactivat toate rahaturile de la control panle inclusiv firewall, widows defender si toate restul, problema care e de ex la anumite programe cand vreau sa le instalez de ex Microsoft office 2007 intru in aplicatia de instalare bag key-ul tot selectez locu unde sa se instaleze si cand dau instal imi apare bara aia verde care trebuie sa se incarce si astept mult si bine ca nu se incarca nimic asa mi s-a intamplat si la programu de la webcam nu se incarca si nici macar nu apare permisiunea aceea de la firewall ca sa ii dau ok sa inceapa instalarea dar nici nu ar avea cum ca sunt dezactivate ce sa fac ca asa mi s-a intamplat si la cel pe 64biti, reamintesc ca am windows 7!

6 răspunsuri:
| xJuliusx a răspuns:

Incearca sa instalezi cu "Run as Administrator". Nu dai dublu click pe executabil ci click dreapta si alegi "Run as Administrator". Incearca asa poate merge.

| JohannesZu a răspuns (pentru xJuliusx):

Din pacate aceias poveste! Doamne ma inebuneste!

| Rizer a răspuns:

Descarca si tu Run as Administrator, si incearca cu asta!

| JohannesZu a răspuns:

Ete aceias problema si cu Microsoft visual c++ 2005, am incercat si cu run, la visual c++ a ramas asa cand detecta ce am eu in calculator, el nu se blocheaza doar ca nu are acces sigur la ceva ca sa poata pleca sa instaleze!

| JohannesZu a răspuns:

Nici un profesionist in IT pe aici? sad

| TDman a răspuns:

Daca ai sistemul pe 64biti, Programul de la webcam sau Microsoft office, sunt facu-te pentru sistemul tau? Unele programe, nu se pot instala pe un 64 biti, decat daca au instalarea speciala... Daca nu, executabilele ar putea fi corupte, verifica-le. adica i-ale din nou.