| drthrax2013 a întrebat:

am trimis o placa video in garantie la eMAG-depanero, factura si garantia pe alt nume, cumparata de altcineva, in caz ca se face stornare, pot solicita sa mi se returneze in contul meu sau pot solocita inlocuire produs plus diferenta cu alt produs?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca tu detii si marfa si actele, atunci le scrii datele tale de contact (le-ai primit cadou) si specifici exact ce- si la ce adresa doresti.

| anonimg a răspuns:

Merge și una și alta. Dar cel mai bine mergi la un centru eMag pentru detalii.

| drthrax2013 explică (pentru anonimg):

Daca imi spune ca am posibilate de storno pot sa dau alt cont daca produsele au fost platit cu card bancar sau se face la cumparatorul initial?

| drthrax2013 explică:

Daca factura pe alt nume si platit cu cardul bancar, si se face storno, se face la el daca zic ca vreau storno sau pot sa ofer alt cont bancar?

| anonimg a răspuns (pentru drthrax2013):

Numai cel care a plătit comanda poate modifica contul și să-l pună pe al tău (cu număr și numele tău).

| drthrax2013 explică (pentru anonimg):

Am vb cu cei de la eMAG si mi-au comunicat ca pot sa transfere storna pe numele meu nu pe cel al clientului original ci cel care a adus produsu in service