| anonim11_5290 a întrebat:

am un laptop Acer dau sa il aprind si se restarteaza continuu, daca apas F2 imi intra in bios si nu se mai restarteaza. Ce pot face? De la ce sa fie?

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Se incarca imaginea cu windows? daca se incarca intra in safe mode si dai o restaurare de sistem (system restore cauti pe google prin safe mode) daca nu, trebuie sa reinstalezi windows'ul si e posibil sa fie de la hard.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstalezi windwosul si formatezi partitia C dar vei pierde tot c ai avut in ea.Incearca mai intai, inainte de instalaresa dai un rapair direct din cd/ul cu windows.E posibil sa se fo adunat erori extrem de multe si din aceasta cauza se restarteaza automat. Poate finsa si o problema la hard disk, care nu prea merge reparata si trebuie reinstalat windowsul.