| thebigdog a întrebat:

am un laptop HP compaq presario cq57 cu windows10 si in timp ce ii faceam un update s-a oprit, si de atunci nu imi mai apare meniuls descktop se porneste, se incarca widowsul si dupa un fundal negru si sageata care imi arata ca se incarca ceva si atat. Ce as putea sa fac sa revina la normal?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Recovery f8, restore system, eu recomand noua reinstalare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Win 10 ca si w 8 si 8.1 sunt foarte rapide, nu ai cum sa apesi repede tasta f8.
Mai intai intri in safe mode. Iti dau un link ca sa pricepi mai bine.

https://www.youtube.com/watch?v=7p852Jp6csE

Daca ai facut acesti pasi si ai reusit sa intri in windows, ai mai multe incercari de a iti face windowsul.Iti dau cateva.

1.Mergi in panoul de control(control panel) -windows update-history si de acolo stergi ultimile update.(cele c au blocat windowsul.Si dai un restart. Daca merge din nou la fel, adica nu intra in win, intri din nou in safe mode si:

2. Pui sageata in coltul din dreapta sus si in casuta de search scrii reset setting.Eu am w 8.1 dar la 10 tot cam asa ceva se scrie, si iti va aparea reset setting, dai click pe el si urmezi pasii.

Consulta si asta, e pentru 8.1 dar e asemanator si penreu w 10:

http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows-8/restore-refresh-reset-pc