| IonutantiBieber a întrebat:

Am si eu o intrebare,cand eram in Italia am gasit intr-o cutie un router wireless d link,si acum vreau sa il incerc sa vad daca pot sa intru pe internet dar din pacate nu stiu de ce nu merge,am un cablu albastru care il bag in router apoi in pc si un fel de incarcator care il conectez la router si apoi il bag in priza,cand il pornesc imi arata pe pc in coltul drept de jos al ecranului un semn al exclamarii galben si imi spune fara acces la internet, aveti vreo idee cum sa fac sa mearga routerul si sa pot sa intru pe net, dau funda.

2 răspunsuri:
| FabianelSHAF a răspuns:

Apeleaza un expert in calculatoare este cea mai sigur varianta si cea mai costisitoarewinking

| darkusss a răspuns:

Trebuie sal routezi. scie modelul pe net si intri pe opagina si vezi daca gasesti ceva de genul http://192... dai click pe el si il routezi din settings.