| Anonimus247nmn13 a întrebat:

Cum e cu adresa ip atunci când intri pe net de pe telefon si folosești internet de pe cartelă (date mobile) am telefon Android cu dual sim si as vrea sa stiu daca folosesc internetul de pe cartela si apoi de pe cealaltă adresa ip se schimbă? Sau iti trebuie alt operator gen o cartela Orange si una Vodafone pentru a se schimba ip? Poate ma lamureste cineva. Funda

Răspuns Câştigător
| marinaru777 a răspuns:

Daca vrei sa iti afiseze alt IP folosesti un program VPN...valabil pentru gameri de cs cand ia BAN

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Https://www.whatismyip.com/

accesezi si tu site ul asta si vezi ce ip uri ai

| Țoglă a răspuns:

Normal trebuie să fie alt ip. Verifici asta pe situri de specialitate.

| CarcotasulVesel a răspuns:

NU este obligatoriu, din cauza ca de pe telefon nu ai in nici un caz IP routabil (public), site-ul dat de suntserios chiar reuseste sa detecteze ip-ul local, iar daca ip-ul local difera de ip-ul public atunci in mod evident nu ai ip public

site-uri asemanatoare:
http://ip8.com
sau
http://geoiptool.com/