| Nike20 a întrebat:

daca nu sa formatat bateria telefonului pana acum. o pot formata acum? si daca imi cumpar o baterie Calitatea A... are ceva? adica o sa ma tina oare bateria mai mult la acel acumulator sau trebuie unul original?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce fel de baterie ai. Bateriile pe Litium (Li-Polimer - Li-Ion), nu trebuiesc formatate. Aceste baterii in momentul cand sunt incarcate total, au un circuit electronic care iti intrerupe automat alimentarea de la incarcator. Degeaba ti telefonul la incarcat 12 ore, cand dupa 3 ore aproximativ (depinde de model), bateria nu se mai incarca.
Doar bateriile vechi pe combozitie Nichel -Cadmiu (NiCd) necesita formatare.

| Nike20 explică:

Bateria mea este de 1000mAh