| -=AleCS=- a întrebat:

Am si eu o intrebare despre console (xBox 360 si PS3),
este adevarat ca la xBox trebuie sa platesti un fel de abonament ca sa poti intra in xbox live? adica online
iar la PS3 este gratis?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AlexIsAnAI a răspuns:

Xbox Live Silver ( cu care începi ) este gratuit. pentru a beneficia de Internet, Youtube, Multiplayer, Xbox Video etc. plătești. Chiar dacă pentru PlayStation3 este gratuit, nu beneficiezi de atâtea avantaje ca la Xbox Live ( de exemplu, unele jocuri au multiplayer de 2-8 jucători ) Gold.

| Coolproductions a răspuns:

Da este adevarat. Pe xbox live platesti 60$ pe an. Cam vreo 220 de lei. Iar PSN (netul de la ps3)este gratis. Dar Xbox live este MULT mai bun decat PSN.Cauta si tu pe google pentru mai multe informatii.