| Lavinia17 a întrebat:

va rog.tocmai am cumparat un laptop si are sistem de operare freeDos.Problema e k nu stiu cu ce se mananca...cand il deschid imi cere sa selectez limba si dupa ce o selectez, imi spune ca nu poate accesa C:\. asta inseamna ca trebuie instalat inainte windows-ul? sau ar trebui sa mearga doar cu freeDos(in limita a cat se poate)?

1 răspuns:
| Abandoned2 a răspuns:

FreeDOS nu e sistem de operare. Sau era acum 30 de ani! Chestia asta apare pe laptop-uri ca să nu zică cuiva distribuitorului că n-a oferit nimic. O măgărie. Era prea dificil dacă mai angajau/plăteau în plus câţiva oameni din service ca să instaleze o distribuţie Linux măcar. Mă rog...presupun şi eu. Poate că distribuitorul trebuie să facă nişte contracte mai întâi.
Cumpără sau fă rost de un CD/DVD cu Windows 7 şi uită de partiţia C şi de ce se mai află pe ea.