| anonimutz a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Nu stiu ce sistem de operare sa imi instalez. Am windows 7 ultimate de mult timp, si nu pot spune ca m-am ` plictisit` de el, dar nu imi convine mie cum merge. Am laptop marca Packard Bell. Ce sistem de operare credeti ca ar fi mai bun? Va rog raspunde-ti repede!

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Ai laptop marca Packard Bell si ce configuratie ai la el? Aia este cel mai important! Si cum draq te-ai plictisit de Windows 7 Ultimate? Este cel mai bun sistem de operare din toate sistemele existente pana acum. Poate ai o configuratie slaba la laptop si se misca windows-ul mai greu s-au nu ai optimizat windowsul care il ai acum instalat, cum trebuie->nu l-ai intretinut! Asa pentru tine, Windows 7 Ultimate costa 300 euro.

| anonimutz explică (pentru jabiilord):

Poate Windows 7 Ultimate costa 300 euro, dar eu nu l-am cumparat. Mi l-a piratat cineva. Si poate ca nu ma pricep la asa ceva, de asta intreb aici, cand nu sunt intrat in nici-un program imi consuma 1.10 Gb din ram. Am 3 Gb la ram. Din cate stiu procesorul este varza. Si la alti prieteni am auzit ca la ei fara sa intr in nici-un program le consuma in jur de 300-400 Mb. Ce poti sa spui despre asta? Ma insel eu la ceva?

| neluL a răspuns (pentru anonimutz):

Nu te inseli dar ceilalti prieteni ai tai au windows XP care este rudimentar fata de win 7 ultimate! Care este problema daca iti consuma 1, 1GB de ram in conditiile in care ai 3GB? Ce procesor ai? cati Ghz?

| anonimutz explică (pentru neluL):

1.66 GHz. Slabut nu? Deci tu ma sfatuiesti sa pastrez 7 nu?

| neluL a răspuns (pentru anonimutz):

Da este slab! ca sa ramai la win 7 iti recomand -> windows 7 Home premium s-au XP. Ambele ruleaza bine! Daca nu stii sa intretii windows-ul iti recomand XP.

| anonimutz explică (pentru neluL):

Sa-l intretin stiu... Oricum esti sigur? Eu nu am auzit de XP la vreun laptop. O sa incerc 7 home premium, o sa incerc si Vista Basic... Incerc de toate. Trebuie sa-mi se potriveasca unu nu? Multumesc pentru raspunsuri neluL!

| neluL a răspuns (pentru anonimutz):

Vista nu incerca ca nu este bun! Incearca restul.

9 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Daca ai sa citesti aici ai sa iti dai seama ce necesita un windows 7: http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html

| M1hai a răspuns:

Xp, vista, ubuntu

| sexyblondutza a răspuns:

Ia-ti Windows 7 tiny, eu il folosesc pe laptop si mi-a mers mult mai bine decat cel normal happy