| TheErRsAM a întrebat:

Am si eu o problema, am incercat sa instalez windows 10 pe un pc cu windows 7, am intrat in meniul de boot si am schimbat bootarea pe stick, iar apoi am avut o eroare la incercarea de instalare a windows 10 in sensul ca am apasat windows 10 32 de bits(sistemul fiind astfel), dându-mi putin loading dupa care ecran negru si cand il deschid tot ecran negru.Am incercat cam tot ce era pe net, vreau sa resetez biosul(am incercat cu bateria cmos sau cu jumperul dar n-a mers) ca sa fie iar prioritar bootarea de pe hard disk

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Cand stickul nu e in PC, nu te lasa sa intri in BIOS?

In alta ordine de idei, de ce nu inveti sa folosesti Quick Boot Menu?
Nu trebuia sa pui stickul pe prima pozitie in BIOS, putea (si era mai indicat) sa ramana HDD-ul,
ar fi trebuit doar sa apesi tasta respectiva (o gasesti in manualul placii de baza,
respectiv al laptopului,
sau pe net,
sau in partea de jos a ecranului de POST (imaginea cu text pe fond negru ce apare imediat dupa ce pornesti PC-ul, inainte de etapa de boot)),
si sa alegi din mica fereastra ce apare litera/numele stickului.

Ce procesor ai? Nu suporta 64 bit?
Si mai ales, de unde ai luat kitul de Windows 10?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori e de la stick ori de la hard. Nu e nimic la pc. Daca iti arata ecranul de start de la bios atunci nu e nimic. Daca e complet negru ecranu atunci adios

| ncristian7805 a răspuns:

Ecran negru adica iti apare iconita de loading de la windows sau e direct decat ecran negru? altfel, esti cam pa cu el.