| Cozmyn40 a întrebat:

Am si eu o problema!
Am un PC cu :
- procesor : AMD Athlon 64 3800+ 2.40 GHz
- memorie RAM : 1GB
- placa video : NVIDIA GeForce 8400GS 512MB
- placa de baza : MS-7253 (K9VGM-V)
- Windows 7 Ultimate 32-bit

Problema ar fi urmatoarea : cand deschid PC cateodata se deschide din prima nu e nimic in neregula; dar cateodata dupa logo-ul Windows mi se inchide monitorul iar dupa 2-5 min se deschide. Dupa ce mi s-a deschis vad urmatoare eroare :"Display driver stopped responding and has recovered - Display driver NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 306.97 stopped responding and has successfully recovered"

PS: Driverul placii video e actualizat deci nu ziceti treba cu update.

6 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Din mesaj reiese caci drivarul chiar daca este actualizat, nu este compatibil.
Incearca sa instalezi alta versiune drivar Grafic.Incearca sa il recuperezi in urmatorul fel.
O metoda de recuperare, Drivere tastam in Google Touslesdrivers, in pagina afisata selectam Mes drivers, in pagina afisata cautam aplicatia Maconfig, download si install, dupa instalarea aplicatiei Maconfig ne vom reintoarce in pagina si vom actiona butonul Lancer la Detection va scana computerul si ne va afisa toate Driverele necesare.
Downloadezi drivar grafic si il instalezi nu inainte de a
dezinstala drivarul actual.

| ReVeRs a răspuns:

Du-te la panoul de control al placii tale video si schimba tot de la "quality" la "performance" adica de la "calitate" la "performanta" panoul de control il gasesti in dreapta jos presupun. daca nu in control panel

| Cozmyn40 explică (pentru ReVeRs):

Asta a fost un raspuns dat la plesneala asa-i?

| ReVeRs a răspuns (pentru Cozmyn40):

Nu.dc?

| Cozmyn40 explică:

Nimic nu functioneaza... dar sincer, ma asteptam la raspunsuri mult mai complexe

| Ovidel_DDovi_1989 a răspuns:

Http://support.microsoft.com/kb/947821 am avut si eu problema aia, descarca si instaleaza programelu ala si ar trebui sa se rezolve, eu asa am scapat de problema, succes...