| Kardolei a întrebat:

Am si eu o problema. Am un S6, si atunci cand il pun la incarcat, nu se mai aprinde ledul acela rosu, care indica ca se incarca. Ce pot face?

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Din experienta personala: decupleaza incarcator, inchide telefon (daca nu s-a inchis deja ca s-a descarcat de tot bateria), scoate bateria, lasa-l un minut, pune bateria la loc, cupleaza incarcator.

La mine a inceput sa incarce imediat dupa ce am facut ce am scris mai sus.

| VSC10 a răspuns:

Incearca sa repornesti telefonul. Daca problema persista posibil sa fie o problema de soft si in acest caz iti recomnad o resetare a valorilor din fabrica, dar la fel de bine e posibil sa se fi ars, dar m-as mira sa se arda. Totusi daca telefonul se incarca nu iti fa griji.