| alyutzzu a întrebat:

Am si eu o problema.
Am windows 7 64 bytes si cand apas pe shut down vad ca inainte e un "!" si scrie "Installs updates and then shuts down your computer".
Cand il inchid am lasat sa se incarce dar imi apare mai mereu ce pot face sa nu-mi mai apara deloc ca trebuie sa stau mult pana incarca ala ca sa pot inchide pc-ul.
FUNDA happy!

Răspuns Câştigător
| jeek0 a răspuns:

Eu zic sa inchizi toate update-urile ca nu ai nevoie de asa ceva. cel putin ca utilizator normal nu fac decat sa te incurce si sa umple spatiul pe c. ai sa te trezesti la un moment dat ca nu mai ai spatiu dar nu ai instalat nimic. in plus isi face de fiecare data update-uri si dureaza un secol cand se deschide calculatorul din nou. inchide update-urile. start/control panel/windows update/ setezi acolo sa nu iti mai faca update automat

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Upfate-urile automate se "incarca" si se salveaza dupa comanda de oprire a calculatorului. Daca ai instalat o versiune veche de windows, update-urile sunt mai multe. Ca urmare, trebuie sa ai rabdare pana ce se incarca si se salveaza toate upgrade-urile pan la zi (poate dura chiar si cateva ore, in functie de viteza si starea sistemului tau). In caz contrar, fenomenul se va repet la fiecare opire / restartare a sistemului.
Recomandarea mea este sa lasi seara calculatorul sa-si faca refrisarile, candva, peste noapte le va termina.
Dupa terminarea aducerii la zi, poti bloca refrisarile automate in Control Panel, setand Automatic updates pe Off.

| hunterpainting a răspuns:

Dezactiveaza "Automatic Updates" din cntrol panel si inchide si serviciul din "services"
alternativ, ai putea sa le instalezi daca ai timp

| vlad89c a răspuns:

Sunt updatari importante, mai ales pentru windows 7.
Ori cum nu trebuie sa stai acolo cu el, doar stinge-l si lasa-l sa isi faca updatarile, ca se stinge el.

| SuicideSilence a răspuns:

Control panel (view by: large icons) -> windows update -> "important updates" bifezi" never check for updates.
si debifezi cele doua casute de mai jos: give me recommended updates the same way I receive important updates.
allow all users to install updates on this computer

| RELIABLE a răspuns:

Salut acelea sunt update-urile importante pentru windows, de cateva ori o sa trebuiasaca sa astepti dar dupa o vreme scapi asa am patit si eu.