| tadeee a întrebat:

Am și eu o problema... Când vreau sa sting pc nu se mai stinge. Ce sa-i fac?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tine apasat mai mult pe butonul Power si se va stinge.

| NLS a răspuns:

Foloseste CCleaner pentru a curata registrii de intrari vechi ce pot crea conflicte cu alte servicii,
sau, daca ai Windows 10,
reinstaleaza Windowsul folosind functia Settings -Update & Security - Recovery - Reset this PC - si alegand Keep My Files, ca sa nu pierzi fisierele

(despre cele de pe Desktop nu stiu ce sa zic, caci nu am incercat, dar tot ce depozitezi in Documents si Downloads, acolo ramane dupa ce folosesti aceasta functie).

(De retinut ca va trebui sa reinstalezi programe, jocuri, chiar si drivere. Reset va reinstala sistemul de operare si va instala si seta exact chestiile cu care a venit "din fabrica").

Daca problema persista, posibil sa fie o problema de la sursa, am patit asa ceva, si initial credeam ca e de la butonul de pornire, sau firele acestuia (problema de contact).
In final mi-am dat seama ca venea de la sursa, incepea sa faca probleme tot mai mari, asa ca am inlocuit-o si am scapat.

Nu iti recomand oricum sa schimbi sursa, decat cu alta pe care o ai in casa eventual, nu merita sa cumperi alta pana nu esti 100% sigur ca ea e vinovata.