| eVokes a întrebat:

Am si eu o problema, care da un sfat folositor are funda.
Cand bag stickul in usb mi se restarteaza calculatorul, si nu e de vina stickul, orice bag in usb: stick, card reader, bluthoot, etc la toate face asa mi se restarteaza calculatorul cand le bag...
stie careva ce pot sa fac sa nu mil mai restarteze?
inainte sa reinstalez windowsul mergea. si era acelasi windows.(sp3)

6 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Revin cu aceeasi idee: Terminati cu reinstall Windows pentru orice magarie! 1. Pentru ca in 99% nu este solutia cea mai usoara, ci ultima varianta; 2. Pentru ca daca la fiecare problema reinstalezi Windows-ul, cum mai inveti ceva?
Acum ca m-am calmat, sa revenim la problema:
Nu ai spus care USB-uri. Presupun ca cele din fata, de pe carcasa. Daca asa este, atunci este posibil ca ele sa fie prost conectate la placa de baza, si este recomandat fie sa te duci la magazin si sa-i rogi sa se uite, fie sa umble acolo cineva care are idee ce face (nu de alta, dar nu cred ca ai bani de aruncat).
Acum, daca nu am dreptate, si nu este vorba de USB-urile frontale, ci de cele dorsale (nu este corect, dar ziceti ca nu suna haios happy ), atunci este posibil sa ai o problema cu placa de baza.

| 47dadi a răspuns:

Trebuie tot sa mai reinstalezi windowsul din nou.

| eVokes explică:

Degeaba reinstalez windowsul tot asa face.

| eVokes explică:

Am gasit solutzia mersi oricum:d

| eVokes explică:

Am rezolvat-o.
trebuia sa intru in setarile de la usb si sa fac update la toate chestiile ce apartineau de usb. merci oricum.

| LeBAD a răspuns:

Salut, am intampinat si eu exact aceeasi problema. Poti sa ne comunici solutia?