| uamss a întrebat:

Am și eu o problema cu PC-ul. Intr-o zi dau sa îl aprind, pornește unitatea dar ecranul rămâne negrul. Se aud doua bip-uri scurte și atat. Am verificat monitorul și nu e de vina, am verificat și firele, am scos afara toate componentele din PC și le-am curățat și nimic. Asa face de câteva zile, are cineva idee?

Răspuns Câştigător
| vladas2005 a răspuns:

Salut, mai întâi verifica ce semnifica acele bipuri pe site-ul producătorului plăcii de baza. Si eu am avut o problema asemănătoare, nu aveam semnal la monitor cu toate ca unitatea rula. Am observat ledul rosu de pe carcasa( are legătură cu HDD ul) era pornit continuu, am scos conectorul sata al HDD ului din placa de baza, l-am curățat, iar apoi totul a funcționat. Am văzut ca ai menționat ca l-ai curățat dar încearcă totuși si la acel conector sata. Sper sa iti fie de folos =).

| uamss explică (pentru vladas2005):

Mulțumesc mult, o sa mai incerc!

| uamss explică (pentru vladas2005):

Din pacate tot nu funcționează happy Ideea e ca pot sa intru in BIOS și la fel ledul rosu sta aprins. Deci vina e de la HDD?