| asdasdasdasdfg a întrebat:

Am si eu o problema cu pcu'. cand il aprind cateodata ( mai mereu in ultima vreme ) unitatea se aude ca functioneaza dar monitoru nu mi se aprinde, ramane negru. De la ce o fi?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Sunt multe posibilitati.
Daca se aude beep-ul de la bios, unitatea e ok si e posibil sa ai o problema cu cablul sau sau mufele sa nu fie bagate bine.
Daca nu se aude beep-ul, e mai nasol.
Aici vorbim de problema hardware care pot include si procesorul si placa video dar si memoria ram.

| asdasdasdasdfg explică (pentru ROB3RT89):

Beep-ul se aude. mufele de la monitor zici? thinking

| ROB3RT89 a răspuns (pentru asdasdasdasdfg):

Da,e in regula unitatea daca se aude beep-ul!

| asdasdasdasdfg explică (pentru ROB3RT89):

Am verificat mufele, toate, si l-am sters si de praf si tot face figuri straight face
o fi de la ram?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru asdasdasdasdfg):

Iti mai repet odata, daca era la ram sau alte componente, nu se mai auzea beep-ul de la bios!
Poate e cablu intrerupt.

| asdasdasdasdfg explică (pentru ROB3RT89):

L-am facut frate. am scos rami si i-am bagat inapoi si merge acu. mersi de raspuns. bafta!

6 răspunsuri:
| Andiana a răspuns:

Placa video sau monitor.