| Drragos a întrebat:

Am si eu o problema cu un HDD. In timp ce merge calculatorul, acesta incepe sa scoata niste sunete ciudate ( am desfacut unitatea si de la hard vin sunetele ), de parca s-ar opri si ar porni intruna. Initial se aude un fel de "bip" iar apoi se aud cum se invart discurile foarte tare timp de 1 sec, iar acest lucru impreuna dureaza cateva secunde. Acest lucru se repeta, iar cand hardul incepe sa faca asta, tot calculatorul se blocheaza, nu mai raspunde la nici un fel de comanda, fiind nevoit sa il opresc de la buton sau chiar de la sursa. Tin sa spun ca hardul este in garantie, a m-ai facut asa, l-am dus de unde l-am luat, le-am explicat ce si cum, l-au pastrat la ei, au zis ca au facut teste cu el 3 zile si ca nu are nimic, si ca e ceva de la mine fiind convinsi ca hardul este 100% ok. ( testele nu le-au facut la mine pe unitate, ci la ei, spunand ca nu conteaza restul, ci hardul in sine ). Acum a inceput sa faca iar asa si face foarte des, nici nu mai pot sa folosesc calculatorul din cauza asta. Aveti cumva idee de la ce ar putea fi. Ar putea alta piesa sa fie cauza pentru care hardul nu merge bine? Chiar nu stiu de la ce ar putea fi... Dau funda celui care are cel mai bun sfat, parere, ceva, va rog! Mersi

4 răspunsuri:
| adybutterfly a răspuns:

Iti iei frumusel unitatea in spinare, certificatul de garantie al hdd-ului si urmezi calea catre dobitocii care comercializeaza produse defecte cu buna stiinta! Ajuns acolo ori faci scandal ca in 2 zile sa iti schimbe hdd-ul de nu ii dai in judecata ( in cazul in care esti minor mergi cu un adult ). Presupun ca este vreun altex sau pro computer

| Drragos explică (pentru adybutterfly):

Este luat de la un magazin din Otopeni, Future Line.

| adybutterfly a răspuns (pentru Drragos):

Tot aia e, e din Romania de la magazin nu de pe eMAG sau alte site-uri

| adybutterfly a răspuns:

Incearca sa menajezi cat de cat hdd-ul in asa fel sa supravietuiasca pana luni!