| bestfully a întrebat:

Am si eu o problema cu un Samsung galaxy s2. In timp ce il pun la incarcat se incalzeste foarte mult, atat el cat si incarcatoru. Asta de cand l-am cumparat, mereu se incalzeste la incarcat destul. Dar cateodata se incalzeste din senin, cand nu il folosesc si nu am deschisa nici o aplicatie. Si in timpul noptii scade din baterie cam 50 la suta, asta de fiecare data. Nu inteleg de ce scade bateria atata de mult daca eu nu il folosesc. Se poate sa fie defect? Am si multe jocuri si aplicatii,dar le inchid pe toate seara. Nu am netu deschis sau altele. De ce se descarca de la sine noaptea? As vrea sa raspunda cineva care se pricepe. Am si un program de salvat bateria comodo battery, ca altfel nu ar tine nici o zi incarcat. Trebuie sa schimb bateria?

2 răspunsuri:
| Bibiuca a răspuns:

Zic sa incerci sa-ti schimbi bateria si daca face asa in continuare va fi nevoie sa il duci la un service, pentru ca aceste incalziri din senin pot duce la explozii si poti fi ranit tu, sau alte persoane sau lucruri din preajma lui. Galaxy-urile S3 sunt cele mai predispuse la astfel de accidente(chiar si S2) si nu esti singurul care are aceasta problema. Multora le-a explodat telefonul in timp ce-l aveau la incarcat, vorbeau la el sau pur si simplu il tineau in buzunar. Nu vreau sa te sperii, dar sunt lucruri reale http://www.economica.net/......7311.html. Sper sa nu patesti asa ceva, dar cel mai bine ar fi sa iei o masura de precautie in aceasta privinte. Mult noroc.

| StefaniaGeanina a răspuns:

Se intampla sa se incinda la incarcat si la galaxy Ace, de descarcat, poate ca unele chestii, si net-ul inclusiv ii mananca bateria. poate ar trebui sa-l duci si la un Service... funda, te rog!happy