| BlackScorpionis a întrebat:

Am si eu o problema, dupa ce aprind laptopul sta maxim 2 minute aprins si apoi se stinge chiar daca am acumulatorul introdus in el, stie cineva de ce face asa?

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Te duci cu el la un service sa-l curete de praf si sa-i pasteze coolerul.

| hp8510p a răspuns:

De obicei se intampla asta cand se supraincalzeste din cauza prafului de pe ventilator si din radiator.Dar in 2 minute nu cred ca temperatura ajungea la 90-100 de grade sa se inchida. Poate fi de la mai multi factori.Mai bine il duci la un service

| Johndoe2023 a răspuns:

Se inchide deoarece coolerul nu face fata temperaturii. normal trebuie sa il duci la curatat.

| Alexstrasza a răspuns:

Poate fi o problema la aerisire... inceaarca sa-l tii intr-un loc care ii permite sa ia si sa traga aer. Laptopul meu face asa doar cand se supraincalzeste. Cand il deschizi, iti apare ceva de safe mode?

| TeodorL a răspuns:

Pot fi mai multe probleme:
1) Asa cum au spus majoritatea, se stinge din cauza temperaturii ridicate.
2) Bateria ta este "pe duca"...
3) Si bateria si acumulatorul sunt "pe duca".
4) Un condensator de pe placa de baza este umflat.

Rezumat: consulta un service specializat pentru o diagnosticare.

| coconilo a răspuns:

Du-l la curatat