| JustMee96 a întrebat:

Am si eu o problema. Dupa ultima furtuna,unitatea nu mai merge. Adica, sursa nu este arsa, unitatea se aprinde,insa monitorul nu arata ca unitatea ar fi conectata la el("check signal cable") si chiar daca,sa zicem ca ar trebui sa se aprinda unitatea in absenta monitorului, dar nu mai pot sa o inchid decat daca o scot din priza, butonul de restart nu vrea sa functioneze, iar daca tin apasat pe butonul de power la fel nimic. Si nici nu se aude sunetul cand pornesc unitatea. Ce ar trebui sa fac? Rog seriozitate. big grin

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Sa-ti iei UPS!
http://www.epasystems.ro/despre-ups-uri/
Verifica sursa: http://www.epasystems.ro/cum-verificam-o-sursa-de-alimentare-atx/
Daca sursa e buna, desi ma indoiesc, a crapat placa de baza!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reseteaza bios-ul prima data daca te pricepi, inainte de a duce pc-ul la service.Trebuie sa ai un jumper pe undeva sau un buton de reset la placile mai noi.
Masoara si vezi daca sursa mai scoate ceva pe liniile de 3.3v, 5V si 12V.E posibil ca de la acea furtuna de care zici, sa-ti fi ars sursa.

Răspuns utilizator avertizat