| alex055 a întrebat:

Am si eu o problema la calculator cu microfonul, am incercat cu mai multe casti... Cand vreau sa vorbesc cu cineva eu ma aud greu si mi se aude muzica si cealalta persoana isi mai aude vocea din nou, gen ce aud eu in casti se reda si prin microfon

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Microfonul este pentru CAPTAREA sunetului.
In microfon nu se aude sunet. tongue

Tu ai problema cu setarea sunetului de intrare si de iesire in programul cu care faci conversatia (nu stiu ce program folosesti).
In timpul convorbirii evita sa asculti si muzica, cu alt program.

| Feitan a răspuns:

Microfonul nu are noise canceling sau nu ii mai merge. Nu are treaba placa video. Daca te gandesti pe viitor sa iti schimbi castile recomand : HyperX Cloud 2 Pro, au noise-canceling, amplificator, se aud super bine.

| alex055 explică (pentru Feitan):

Am
Incercat castile la alt calculator merg fara nicio problema

| Feitan a răspuns (pentru alex055):

Atunci specifica macar tipul castilor, sistemul de operare, e foarte posibil sa iti lipseasca driverul sau sa fie corupt.

| alex055 explică (pentru Feitan):

Skull candy 2

| floreadan a răspuns:

E posibil sa fie de la placa video, poti verifica.

| răspundtot a răspuns:

Salut, e de la placa video sunt convins