| mada12 a întrebat:

Am si eu o problema la calculator. Deci, de fiecare data cand il pornesc, dupa aproximativ 5-10 minute mi se blocheaza.De tot. Adica, nu mai merge mouse-ul si nici luminitele de la unitatea centrala nu mai palpaie, asa ca trebuie sa il inchid de la buton.Cateodata se intampla chestia asta de vreo 2-3 ori(il deschid, se blocheaza, il inchid, daca il pornesc imediat cum l-am inchis, nu se porneste monitorul si nici luminitele de la unitatea centrala) asa ca iar il inchid si trebuie sa astept 10 minute ca sa isi revina, dar ieri l-am deschis si l-am inchis de 3 ori.
Este vreo problema cu unitatea centrala, sau ce? Cand se blocheaza nu mai functioneaza nici un buton, nimic..si nici nu isi revine singur.
Solutii, ceva?
P.S.L-am pus la categoria Adolescenti pentru. ca nici una nu mi se parea potrivita (poate ca este, dar sunt prea obosita).
Multumesc oricum

8 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Reinstaleaza-ti windowsul happy

| ionela_2126 a răspuns:

Am patit-o si eu. E nasol ...Schimba-ti windows-ul

| Coslegeanu a răspuns:

Ai probleme cu placa de baza! Rezolva asta si o sa-ti mearga.
Funda?

| Moise_Mihai_Daniel_1997 a răspuns:

Inceraca sa il doci la rep siva merge sau poti reinstala windowsul siiti va merge ori scaneaza virusi apoi pune antivirusul sa ii puna in carantina si iti vamerge ca nou sau e de vina procesorul

| ralukbubu a răspuns:

Uita-te la unitate si vezi daca nu are praf daca are ia u pensula si ia praful cu pensula (dar sa scoti calculatorul din priza) iti spun asta ca si mie mi s-a intamplat.

| Lara1235 a răspuns:

Cred ca ti s-a stricat vreun circuit... du-l la reparat sau ia-ti altul happy

| Yrrall a răspuns:

Salut
Ti-se blocheaza windowsul?
De ex cand esti in el, faci ceva si dintr-o data se blocheaza de tot si nu mai merge nimic?
Daca da, reinstaleaza-ti windowsul si o sa-ti mearga.
Am avut si eu problema asta
Succes

| Yrrall a răspuns:

Nu am citit toata intrebarea, vezi daca te curenteaza cand pui mana pe unitate, cauta sa nu faca atingere cu ceva undeva, mai curata-l de praf si incearca din nou. Daca face tot asa, ai probleme cu placa de baza.