| mrgertosul000 a întrebat:

Am și eu o problemă legată de internet, dacă mă poate ajuta cineva...
De câteva zile internetul meu pică foarte des, undeva la 5-10 minute distanță și nu îmi arată pe router sau pe laptop că mi-a picat, pur și simplu când dau să încerc o pagină web, zice că nu am net. Am schimbat router-ul și tot degeaba, am sunat la furnizorul meu de net și cică nu ar fi nici o problemă, când a venit echipa să vadă cum e, a văzut că merge dar imediat cum au plecat a picat și netul. Concluzia, merge 5 minute, pică 20 de secunde și revine și asta se întâmplă în continuu. Are rost să încerc să reinstalez windows-ul?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca esti legat cu alt dispozitiv, pe alt dispozitiv (televizor, telefon) merge? Daca da, problema poate proveni din laptop cel mai sigur. Daca iti pica pe toate dispozitivele, problema e de la provider sau de la router sau orice altceva in afar de dispozitivele tale.

| marinaru777 a răspuns:

Acum peste 10 ani era un virus care facea treaba asta.Formateaza partitia C daca se mentine problema suni la firma de net.