| bmcriss a întrebat:

Am si eu o problema. Mi-am luat un cititor de carduri si un program SDformatter sa-mi formatez un card microSD, dar am o problema. Daca bag cardul in cititor nu il citeste, dar daca il bag cu adaptor se blocheaza mycomputer + SDformatter. Ce as putea face sa-l formatez?

4 răspunsuri:
| bmcriss explică:

Pai cand il bag in telefon se aprinde ca si cum ar fi introdus cardul, insa nu scrie nimic si nu apare ca si cum ar fi bagat.Cand il scot apare cartela de memorie scoasa ...ciudat dar adevarat

| bmcriss explică:

Nu m-ati inteles. nu apare. spune no media / insert disk in drive

| Anita20Peace a răspuns:

Buna! Incearca sa formatezi cardul din meniul aparatului de la Format.Eu asa procedez.Succes!

| edd95 a răspuns:

Incearca sa il formatezi de aici...
Start-settings-c.panel-performance and meintance-administrative tools-computer management-disk managenent si apoi selectezi cardul tau si dai format.