| alex01vasi a întrebat:

Am si eu o problema mi s-a crapat ecranul la telefonul meu Orange san remo cam la jumatate. touchscreenu-ul mai merge doar in partea de sus dar ecranul nu s-a innegrit..imaginea e normala. Este spart display-ul sau doar geamul? Cat m-ar costa o eventuala reparatie?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Pai daca ti se vede imaginea nu ai displayul spart, ti s-a spart doar touchscreen-ul, ma mir cum mai merge sa umblii pe el, dupa ce ti se sparge de obicei poti nu mai poti umbla pe el doar poti vedea imaginea atat, il poti face dar te costa de la 1 milion in sus, si eu am un N8 cu touchscreenul spart ma costa, 120 lei sa-l fac deci cam asa, 1 milion / 1 milion si ceva, dar nu te duce sa il faci la corespondenta acolo cer ratonii aia dublu, du-te la service normal de telefoane.
Baftawinking

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

La un prieten i s-a spart ecranu de la un Vodafone smart si la costat 100 lei sa il faca.

| Base_Rambo_1989 a răspuns:

Am fost cu el la service Orange si mi s-a zis 350lei