| alex055 a întrebat:

Am și eu problema cu Wi-Fi-ul la laptop, îl aprind, merge Wi-Fi-ul iar dacă mut laptop-ul in alta parte mi se deconectează și îmi apare un x pe semnalul Wi-Fi și nu îmi găsește nicio rețea... dacă ma folosesc de un cablu pentru conectare n-am nicio problema. Vreo soluție?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai vedere directa intre antena routerului si laptop, atunci nu se va deconecta.
Daca insa sunt obstacole (mai ales metalice) intre ele, atunci nivelul semnalului scade si - sub un prag - comunicarea se intrerupe intre cele doua aparate.

Concluzie: foloseste-ti laptopul /telefonul unde ai semnal wi-fi cu nivel maxim (full, 4 linii).

| iurii75 a răspuns:

Pentru început asigurăte că problema nu este în modemul wi-fi. Încearcă la altă sursă de wi-fi, s-ar putea să fie slab semnalul.

| Andreidasfsgds a răspuns:

Uita-te aici si urmeaza toti pasii pentru ati functiona http://rufile.net/-al1b