| Yonutz_Minea_1987 a întrebat:

Am si eu un cd cand il deschid imi scrie this file format can"t be opened,, nu stiu ce s-a intamplat cu el o perioada a mers sa vad pozele

3 răspunsuri:
| Cucicea_Roland_1999 a răspuns:

Ce fel de disc e? CD-R/CD-RW/DVD... Și verifica discul pentru zgarieturi

| Yonutz_Minea_1987 explică (pentru Cucicea_Roland_1999):

Cd-rw nu e zgariat

| Cucicea_Roland_1999 a răspuns (pentru Yonutz_Minea_1987):

Ar ajuta dacă ai spune cum l-ai scris, cu ce aplicație, ce sistem de operare aveai pe calculatorul pe care "ai ars" datele pe CD, ce sistem are calculatorul tău. În unele cazuri chiar CD ROM poate fi de vina. Ai verificat dacă îți suporta citirea CD-RW?
De asemenea, cum ca e un RW (ReWritable), poate cineva l-a compromis prin ștergerea datelor în repetate rânduri sau arderea altora care sa depășească discul... mai multa informație te rog ca sa te pot ajuta happy