| chrystyan21 a întrebat:

Am si eu un laptop Acer Aspire E1-531 cu windows 7 instalat si nu merge wirelessul. La inceput a mers, dar de o perioada nu mai merge deloc, nu mai gaseste semnal indiferent unde ma aflu, porneste apasand pe F3, dar degeaba. In bara de lucru imi arata cele 5 bare de semnal cu negru si taiate cu un X de culoare rosie. Internetul merge deoarece cineva a venit cu laptopul langa mine si el avea semnal eu nu. Driverele sunt downloadate de pe acer.ro si am incercat ambele variante de drivere pentru windows 7 ba chiar le-am reinstalat de mai multe ori si nici o schimbare. Din device manage imi arata ca e totul ok. Ce este de facut, e posibil sa se fi defectat receptorul wireless al laptopului? Este inca in garantie are abia 3 luni. Sa trec pe windows xp? Ofer funda celui mai bun raspuns. Ms anticipat

Răspuns Câştigător
| adriang95 a răspuns:

Eu cred că (,) combinația pentru wireless este Fn+F3 (adica ții tasta de jos, de langa Ctrl apăsată și apeși F3).
Dacă este Windows 7 Preinstalat, NU face prostia să pui XP pentru că
1. Nu găsești drivere
2. Pierzi o licență de windows 7

3 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Nu ai de ce sa treci la Xp, ramai pe 7. Fn+F3 e combinatia de taste, asa cum ti s-a mai spus. Incearca asa! Succes!

| sdhashsah a răspuns:

Nu merita sa treci pe xp, eu spun ca daca nu reusesti sa rezolvi problema, mai incearca si la alti iar daca nici asa dul in garantie ca dinaia o ai.

| Gino_Florea_1994 a răspuns:

Salut! si eu am tot un Acer dar nu am avut aceasta problema in schimb un prieten la bruscat l-a scapat habanu am am ce i-a facut cert este k la bruscat nu mai avea wireles la fel k tine si la desfacut. Constatand k un fir de la wireless era decuplat(inauntru sunt 2 fire wireless unu al si unu negru care se prind in antena prin niste tamburusiri http://www.google.ro/......tp?/imgres ALEA 2 CHESTI ALBE DE LANGA SURUBURI) SI ERA UNUL SCOS.lA INTRODUS LA LOC SI GATA WIRELESS-UL MERGEA PERFECT