| Zecalix a întrebat:

Am si eu un laptop Dell studio 1737 si vreau sa stiu cum pot face sa mearga bluetooth la el. Adica ce driver si de unde trebuie sa downloadez sau cum sa istalez. DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Laptopul tau nu are interfata de bluetooth! Nu merge sa descarci un driver bluetooth atat timp cat tu nu ai softl propriu zis. Cumpara o cheita bluetooth si ai rezolvat problema! Aici ai diverse modele si preturi:
http://www.price.ro/preturi_adaptoare-bluetooth-1348.htm
Bafta!

| mihai69 a răspuns:

Www.dell.com/support/drivers/us/en/19/Product/studio-1737
Din păcate, acolo nu apare niciun driver pentru Bluetooth.
Șiii... nici în manualul lui de service!
ftp://ftp.dell.com/Manuals/all-products/esuprt_laptop/esuprt_studio_laptop/studio-1737_service manual_en-us.pdf
Așadar, dacă vrei BT la acest laptop, cumpără un adaptor USB extern! vine și cu CD de drivere.

| smartlollipop a răspuns:

Eu pe laptop am un program cu bluetooth, nu imi trebuie driver. Se numeste BlueSun si il am pe CD, dar il gasesti de downloadat sau il poti cumpara ( nu stiu de unde sad )

| Zecalix explică (pentru smartlollipop):

Ai un link de unde sa-l downloadez?

| K0sti a răspuns (pentru smartlollipop):

Aia crezi tu! Atat timp cat ai partea hardware, ai si drivere! Vei vedea la primul reinstal de windows! Aia de care zici tu se numeste aplicatie, iar driverele sunt cu totul altceva!

| smartlollipop a răspuns (pentru K0sti):

Stiu asta, cum nu am gasit drivere am zis sa te ajut altcumva. Si merge bine, nu se intampla nimic daca reinstalez Windows (stiu ce e aia laughing )