| Madalinn17 a întrebat:

Am si eu un laptop emachines E525 si nu ma pot conecta la wireless
la Device manager imi arata
Network adapters
-Atheros AR8132 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.20)
dar cand vreau sa creez o conexiune la internet imi apare doar BROADBAN SI DIAL-UP... WIRELESS maine incep facultatea si chiar o sa am nevoie de internet...dau funda si daca sunteti din Bucuresti si platesc. am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Instaleaza-ti driverul la wi-fi. Nu-l asesti, intra pe site-ul producatorului la sectiunea suport, si descarca-l.

Bft!

| Madalinn17 explică (pentru Jipa95):

Pai imi arata ca e instalat dar la create new connection acolo tot nu mi arata wireless..si nu inteleg de ce

| K0sti a răspuns (pentru Madalinn17):

Pai ce sa faci cu "create new connection"? Asta faci numai cand te conectezi prin cablu, nu prin router! Parca sunteti cazuti de pe Luna! Atat timp cat placa wireless e instalata, nu ai decat sa dai cautare dupa wireless, sa bagi parola wireless si sa te conectezi!

4 răspunsuri:
| Madalinn17 explică:

Wireless nu mi apare deloc

| Madalinn17 explică:

Esti batut in cap?
Nu mi gaseste nici o retea wireless