| pishpi4u a întrebat:

Am si eu un Samsung GT-E1170 IMEI: 355049/04/023129/0 ma poate ajuta cineva un cod de deblocare? este adus din germania si este codat pe Ortel multumesc

4 răspunsuri:
| AnnnaMarrria a răspuns:

Adineauri am citit un cod pentru asa ceva.pentru ca si eu. aveam o problema.telefon din America si nu stiam ce parola avea...dar l-am deblocat :)
Dar vezi sa bagi tot ce ai in el pe pc...sau in alt telefon.pentru ca vei pierde tot
uite.iti dau un site:
http://www.emobil.ro/articole/coduri_secrete_samsung.html
e un cont acolo despre IMEI:
*#06# - cod IMEI
(Am raspuns primaaa \m/) Funda;;)

| mariusmac85 a răspuns:

Andrutzza te rog frumos zi0mi si mie cum ai reusit sa decodezi Samsung GT-E1170?

| Elena_Alex_1991 a răspuns:

Buna am un telefon Samsung GT E 1170I si am pus o cartela de digi si mi-a blocat telefonul cartela de Orange ami cere codu cartelei al introducsi dupa ami scrie introduceti parola ajutati-ma va rog