| RxTx a întrebat:

AM STRÂNS MULTE SCHEME ELECTRONICE CAIETE DE SERVICE documentație tehnică de la diverse echipamente mașinării utilaje medicale și nu numai.
Acum aș dori să uplodez undeva aceste poze să scap de ele de pe calculatorul meu.
VĂ ROG SA ÎMI SUGERAȚI UN SITE CARE VA EXISTA SI PESTE SUTE DE ANI
că eu sunt tare dezamăgit că văd că din 1995 până acum nu am găsit site care să nu dispară
sau care să nu șteargă fișierele.
Eu aș vrea să ofer aceste scheme electronice garatis pentru toată lumea de pe planetă care are nevoie de ele.
Nu vreau să le țin doar pentru mine că sunt unele care chiar nu mai are nimeni de unde să facă rost de acea documentație tehnica
și chiar ar fi o mare pierdere pentru omenire dacă acele informații s-ar pierde.

11 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu are nimeni garantia ca site-ul ala o sa fie peste sute de ani. Vrei sa le imparti gratis, pune totul pe un Google Drive, si da access public.

| RxTx explică (pentru Wr3nch):

Degeaba pentru că nu am cum sa fac ceva reclamă cum află oamenii de rând care au nevoie de o schemă electronică de la un utilaj care fabrică coronițe dentare ca eu am pus documentația respectiva acolo
ar fi tot una ca si când aș pune-o pe un cd si aș lăsa-o intr-un autobuz

chiar nu poate ajuta oamenii dacă google msn bing yandex.ru nu conduc la acea informație atunci când este este căutată de către cel ce are nevoie de ea.

| Wr3nch a răspuns (pentru RxTx):

Aici depinde de tine. Poti face un site care include o lista cu ce inseamna fiecare document, si ala poate fi indexat pe motoarele de cautare. Doar sa nu ai probleme dupa, ca sunt destul de sigur ca unele scheme nu ar trebui sa fie publice.

| RxTx explică (pentru Wr3nch):

Eu caut ceva gata facut de fabrica in acest scop

Răspuns utilizator avertizat
| IceRope a răspuns:

Cred că site-ul Scribd este cel mai indicat. Mai ales că și alți useri pot descărca fișierele tale, și tu pe ale lor. Îți faci un cont acolo și gata. https://ro.scribd.com/

| RxTx explică (pentru IceRope):

ĂȘTIA CER 29 LEI / 30 ZILE AȘA CĂ dacă eu mâine mor cine va mai plăti banii. eu am nevoie de ceva gratis.
care să inteleagă valoarea fisierelor puse de mine să mă aplaude și să se bucure că le-am oferit aceste informații extrem de prețioase fapt pentru care să le si promoveze să le și păstreze sute de ani

| MihaiSpeedster a răspuns:

Reddit?