| Negrea_Amalia_1995 a întrebat:

Am tableta Nexus 7 si cred ca are display-ul spart. Mama a atins din greseala cu cotul de coltul ei si s-a inchis imediat si nu mai merge sa o deschid si daca o bag la incarcat imi apar numai dungi orizontale albe? E spart? Ca doar la atins.
E in garantie cat ma costa?
Pana acum nu mi-a cazut pe jos nu are ecranul spart e ca noua numai ca nu mai merge.

Răspuns Câştigător
| mihai2023 a răspuns:

Daca atunci cand il pui la incarcat sau incerci sa il deschizi si apar niste dungi cu niste culori pe ele, inseamna ca ai spart ecranul din interior. Uita-te pe foaia care l-ai achitat si vezi daca are garantie... daca are te duci si ti-o schimba.

| Negrea_Amalia_1995 explică (pentru mihai2023):

Dar doar la atins cu cotul cu naiba s-a spart? E in garantie si cum eu sunt din arges si tableta am luat-o de pe net de la un magazin din constanta cum sa fac sa ajunga acolo? trebuie sa platesc pentru display?

1 răspuns: