| DarkDreams a întrebat:

Am telefom Samsung Wave575... vreau sa descarc din PC in tel melodii, poze etc, dar dupa ce il conectez imi apare pe ecranul telefonului Samsung Kies +conectare... iar la PC mi se deschide o fereastra si in orice folder as intra nu imi arata decat programe pe care trebuie sa le instalez. Dupa ce s-a incarcat se intoarce in Dekstop, fara sa pot gasi fisierele telefonului; in manual nu spune nimic! Este urgent!

Răspuns Câştigător
| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Poti sa mai incerci ceva. Cauta pentru sistemul tau de operare Mobile Device Center 6.1. Instaleaza si vezi asa daca va recunoaste.

4 răspunsuri:
| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Scoate KIES pentru Windows de aici: http://www.samsung.com/us/kies/ se instealza driverul. In telefon uita-te bine la setari. Sa nu fie USB Debugging pornit.

| DarkDreams explică (pentru ExpertCompanyGroup):

L-am instalat acum dar niciodata nu se conecteaza. Telefonul imi arata ca e conectat insa pe PC arata se conecteaza... Am asteptat chiar si o ora si nu s-a intamplat nimic. Ce sa fac?

| ExpertCompanyGroup a răspuns (pentru DarkDreams):

Ai 2 optiuni.
1: In Samsung KIES sa dai troubleshoot connection problems.
2: In telefon alege modul de conectare ca si KIES (vezi info aici: http://www.orange.ro/......tutoriale/

| DarkDreams explică (pentru ExpertCompanyGroup):

Prima varianta am incercat-o. Nu a avut nici un rezultat.
Am incercat si cu a doua doar ca la '' vers. software '' in mobilul meu scrie '' bada 1.1''
... si nu pot selecta SAMSUNG KIES