| Lollollollol a întrebat:

Am telefon Allview P7 Pro. De fiecare data cand e 100%, 90%, etc., imi arata dupa 2-3 minute ca e 0% si nu il mai pot deschide doar daca il bag la incarcat. Ce fac?

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Daca bateria mai are garantie (de obicei are 6 luni dar intreaba la producator) il trimiti la garantie. Altfel, trebuie sa schimbi bateria. Asta asta, din ce ai scris - cel mai bine ar fi un diagnostic la un service ca poate bateria e ok si e ceva prin telefon. Ideea e cand iti zice telefonul ca bateria e 0% sa o poata masura electric cel de la service sa vada ca chiar 0% e.

| Savina23 a răspuns:

Eu cred ca de vina este incarcatorul, si eu pateam? Asa ca am schimbat incarcatorul si s-a rezolvat.

| Treaem24 a răspuns:

Am si eu acelasi telefon asa am pățit și eu pana mia sărit bateria din telefon