| anonim_4396 a întrebat:

Am tot incercat sa imi fac un nou cont de Facebook dar mi lau dezactivat pentru a doua oara, am mai avut 2 tentative. stiti cumva cum imi pot face un cont nou de Facebook? Sau trebuie sa il sterg pe cel vechi definitiv si sa fac ulteriir unu nou? Spuneti-mi va rog frumos cum imi pot face un cont nou.

4 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1. cine ti-a desactivat vechiul cont? 2. motivul desactivarii?

| anonim_4396 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Vechiul cont inca il folosesc. motivul dezactivarii nu stiu ceva gen motiv de securitate nu stiu nici nu stiu cum sa si contactez sa imi spuna fe ce mi lau dezactivat pe primul nu inteleg de ce lau dezactivat pe doilea probabil ca am modificat data nasterii.le-am trimis si poza si tot degeaba mi-au dezactivat 2 conturi deja.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cei de la Facebook desactiveaza conturile doar daca ai avut postari care contravin politicii Fb. - nazism, pornografie, tendinte suicidale sau indemnul altora la suicid, antisemitism, etc, etc. Am acestea sunt principalele motove de a ti se fi desfiintat acele conturi

| anonim_4396 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Niciuna dontre acestea si totusi mi lau dezactivat