| simi1989 a întrebat:

Am tot vazut tutoriale pe internet cum ca se poate pune mac pe un pc obisnuit cu procesor amd,as vrea si eu sa imi pun pentru ca sunt pasionat de mac,dar nu reusesc am tot incercat dar la boot mi se restarteaza, ma poate ajuta cineva sa imi pun mac? am un Acer aspire zc-105 all in one

4 răspunsuri:
| vladutcornel a răspuns:

E foarte greu (și ilegal) să faci un Hackintosh. Foarte multe configurații nu o să meargă, orice i-ai face.
Cu AMD e cu atât mai greu din cauză că Mac-urile folosesc exclusiv procesoare Intel.
Cu AIO-uri sunt mari șanse să nu reușești pentru că nu poți să schimbi componentele.
Și dacă printr-o minune reușești, dacă vrei să faci upgrade la versiune mai nouă de OS10, sunt șanse să nu mai meargă.
Să fiu în locul tău, aș încerca să îl schimb cu un Mac adevărat

| simi1989 explică (pentru vladutcornel):

Da dar macurile costa cam mult adica prea mult, ma gandeam ca as putea sa imi pun pe pc-ul asta, dar daca nu merge asta e cand o sa am fondurile necesare o sa imi cumpar un mac

| vladutcornel a răspuns (pentru simi1989):

Cum am scris: poți să cauți să îl schimbi.
De exemplu, AIO-ul tău e cam în aceeași categorie de preț cu Mac Mini. Ai putea să cauți un Mini de generație mai veche, dar pe care să meargă ultima versiune de OS10. Poate din diferență chiar îți rămân bani pentru un monitor, dacă nu ai

| anonim_4396 a răspuns (pentru vladutcornel):

O sa incerc sa fac asa dar nu cred ca o sa gasesc cumparator prea curand sa vad daca pot sa il dau la schimb.