| mtw123 a întrebat:

Am trimis un laptop in garanție la depanero deoarece i s-a rupt butonul de space. Bun, am primit un mesaj ca au fost comandate piesele, dar nu stiu ce piese ar fi trebuit comandate pentru un simplu buton. Nimeni nu m-a anunțat de preț, a trebuit sa sun eu ca sa aflu. Prețul este de 180 de lei, deși produsul e in garanție nu ar fi trebuit sa fie reparat pe garanție? I am întrebat cam cand ar sosi piesele, n au știut sa mi răspundă. Am cerut si schimbarea windowsului, eu deținând Windows 7, or sa pună tot 7 si or sa instaleze si driverele, nu? Nici la Windows n au știut ce preț sa mi zică. Voi ce parere aveți? Puteți sa mi răspundeți la aceste întrebări?
Răspundeți doar la ce am întrebat.
Funda

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Tu crezi ca acel buton s-a rupt singur? Tu l ai rupt iar garantia acoperă numai defectiunile provenite din fabrică, daca acel buton exista acolo si nu mergea nu facea contact, atunci da, il schimbau la garantie gratuit deoarece vina era a lor cand au asamblat laptopul nu au verificat atent butoanele, dar situatia se schimbă cand tu aduci laptopul in garantie cu butonul rupt, este normal sa coste bani ca nu este obligată firma sa ti repare tie stricăciunile.

| rrrp a răspuns:

Adica o tasta? probabil au comandat alta tastatura.
produsul e in garantie doar daca e intact cand il duci la ei. adica daca se arde procesorul de exemplu. (dar nu e lovit sau stiu eu. e deteriorat pe afara).

iar windowsul sigur nu ti l instaleaza pe garantie pentru ca nu tine de garantie.

| mtw123 explică (pentru rrrp):

Si pun același Windows pe care l am avut si eu, nu? Si la ce preț ajunge o instalare se Windows?

| rrrp a răspuns (pentru mtw123):

Nu le fac eu preturile dar undeva la 100lei. daca ai avut licenta pe windows atunci il pun pe acelasi(probabil). dar tu n ai vorbit cu ei? ca e calculatorul tau si daca tot platesti iti pun ce windows vrei tu. cand l ai cumparat avea windows? daca avea atunci il pun tot pe ala.

| mtw123 explică (pentru rrrp):

Nu, n a avut

| Kenoby2002 a răspuns:

Mai merge butonul asa cum e el?

| mtw123 explică (pentru Kenoby2002):

Da, butonul mergea. Sincer se putea si pune, doar ca nu m-am bagat eu sa l pun

| Kenoby2002 a răspuns:

1.butonul nu stiu daca se schimba dar cred ca iti schimba toata tastatura ca la mine am schimbat-o toata si la windows 7 e 50 lei
oricum nu ai cum sa cada butonul din senin asa ca nu il primeste la garantie