| niko67 a întrebat:

Am tv un LG smart si stiu ca au decodor an el am luat cablu de semnal de la risiver si l-am bagat la tv si-a gasit 200 de canale unele vad taraf etno si cateva straine,si an rest cere card ci+ sa cer de la telekom carduri ci+sa nu mai dau chirie la decodor,si cum e cu catv ca nu stiu,ca am ab de la telekom, cu net prin fibra, si 2risivere, tv prin satelit.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cardul de la telecom il bagi in televizor in slotul dedicat cardului, iar decodorul impreuna cu telecomanda o duc inapoi la telekom.Numai folosii si decodor la televizor daca el este din fabricatie smart tv si are slot CI

| xXVranceaXx a răspuns:

Se merită CI+. Față de netul prin fibră conectate la receivere, oricând îți poate cădea netul, poți controla cu o singură telecomandă față de două