| marcosa a întrebat:

Am uitat parola de administrator la calculator. ce sa fac,?

6 răspunsuri:
| BMW200 a răspuns:

Pornesti calculatorul si constati ca ai o parola pe care nu ai pus-o tu si chiar nu stii cine a pus-o si bine inteles care e...
Ca sa treci de parola asta... apesi foarte simplu de 2 ori CTRL+Alt+Del (BABESTE : TII CTRL+Alt apasat si apesi Del de 2 ori rapid)

Chestia asta o sa va schimbe fata de login cu una basic stil verificare pornire pentru cei ce stiu la scoli cand pornesti calculatoru te pune sa apesi ctrl alt del sa confirmi pornirea... in fine revenind...
apare o casuta in care la user scrie userul default. pe care voi il stergeti si scrieti : Administrator la password lasati campul gol si apasati enter sau dati cu mausul ok si deh you logged in acum mereti fain frumos la control pannel > user accounts > dati edit pe contul cu parola si dati remove password... sau change dupa caz... dupa care Start > Loggoff si click pe userul default. SIMPLU

| EdyBoboc a răspuns (pentru BMW200):

Frate..deci...avem un laptop vechi de-o mie de ani laughing) si avem XP si nu mai stiam parola...pur si simplu am schimbat Owner cu Administrator, n-am scris nici o parola si a mers. Mersi mult!

| djlamaie a răspuns:

Incearca asa cand deschizi pc inainte sa intre in windows apesi F8 si dai start with safe mode si o schimbi

| DarkMyst1 a răspuns:

O metoda este sa cautti un CD cu windows si sa ti-l reinstalezi... sau du-te cu PC-u la un profesionist...

| H3R0UL a răspuns:

Pai.
Iți apare:
Name:
Password:
Apeși:CTRL Alt Delete
Bagi new password
Si o confirmi
Nu trebuie băgat nimic la Old password

| Ghinea_Mariana_1987 a răspuns:

Nu se deschide calculatorul am bagat parola si nu se deschide