| anonim_4396 a întrebat:

Am uitat parola idului meu. am schimbat o cu ceva timp inainte pentru ca o stia si sora mea.acum intru pe id pentru ca am setat memorarea parolei .am apelat la yahoo password helper. am completat datele pe care mi le mai amintesc (idul este facut in anul 2005) si nu mai tin minte unele. pot sa aflu ceva din my yahoo profile? de exemplu postal code.si altele? va rog sa ma ajutati sad nu incerc sa sparg idul nimanui. vreau doar sa imi recapat parola crying(

2 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Nu cred ca mai poti afla parola.Chiar daca stii si datele pe care le'ai completat atunci cand ti'ai facut id'ul este greu de aflat...mai bine iti faci un nou id si sa dai mass la prieteni acum cat inca mai poti intra pe cel vechi.

| Diav0la a răspuns:

In momentul in care vrei sa schimbi parola de la messenger ti se cere raspunsul la intrebarea secreta sau anumite date care sa certifice ca tu esti aceea dupa care trebuie sa mentionezi mailul alternativ, acolo ti se trimite o noua parola. Daca nu mai stii datele completate atunci nu iti vei putea recupera parola...
Iti recomand ca pe viitor sa iti notezi undeva parola ca sa eviti astfel de situatii. Singura solutie este sa iti faci un alt cont...