| bogdannn114 a întrebat:

Am uitat parola la Facebook si la adresa de email asociata cu cont-ul, eu sunt logat de pe pc/laptop si telefon pe acel cont. Pot sa vad parola daca eu deja sunt logat de pe acestea? Sau daca fac un ticket la Facebook? Le dau poza cu un act de identitate sa vada ca e aceeasi persoana ca si in pozele de pe acel cont.

6 răspunsuri:
| Alina225 a răspuns:

Resetează-ți parola de la Settings dacă tot ești logat.

| bogdannn114 explică (pentru Alina225):

Pai ca sa o resetez trebuie sa stiu parola curenta

| Alina225 a răspuns (pentru bogdannn114):

Așa e, scuze, am uitat. În cazul ăsta, nu știu ce poți face.

| Alice270246 a răspuns (pentru bogdannn114):

De aceea ar trebui să-ți notezi toate parolele. Eu am o agendă în care îmi notez parolele de la fiecare site sau aplicație și astfel le am mereu. Iar dacă ești în situația asta, în care nu mai știi parola... Tot ce ai putea face ar fi să te deconectezi de la acest cont și să faci altul nou...

| doctorandus a răspuns (pentru Alice270246):

Lol... agenda! Eu folosesc Bitwarden.

| Alice270246 a răspuns (pentru doctorandus):

Mda bună idee și asta, dar părerea mea este că ar trebui să ți le notezi tu pe ceva fizic, nu virtual, pentru că există hackeri care pot avea acces la parolele tale dacă le ai scrise pe o aplicație...