| stonerrr a întrebat:

Am un abonament la cosmote (full option 60). Mai sunt 6 luni si expira contractul. Intrebarea ar fi: ce reducere fac cei de la cosmote pentru o prelungire a contractului cu inca 24 luni daca doresc sa imi cumpar un telefon? Daca nu exista o reducere nu as mai astepta 6 luni si mi-as cumpara telefonul de acum.

Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

Iti vor face o reducere la pretul unui telefon, cu conditia sa treci la un abonament superior. Reducerea este in functie de valoarea facturilor platite in decursul celor 2 ani de abonament de pana acum. Eu am avut full option 110, am trecut la full option 130 si am beneficiat de 75 euro reducere la pretul unui telefon.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti iei teapa mie imi expira ab luna viitoare. Vroiam sa ma transfer la real option 125. Si pentru asta mi-au calculat suventia...(suma care va fi sczuta cand ma transfer ...la un tel nou), din facturile mele de 2. 3 mil platite la timp mi-a rezultat doar 60 euro. Ma las de ei pentru ca am observat ca baga pe langa tva-ul de la abonament, baga tva si pentru suma care ai vb in plus. tepari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La un abonament full option 60 ai o reducere de 31 de euro. Iar daca iti schimbi planul tarifar, reducerea creste.