| anonim_4396 a întrebat:

Am un abonament pe tableta format doar cu internet.

Daca plec in afara, atunci când pornesc internetul pe tableta, voi avea de plătit? Sau îmi consuma Gb, exact ca in tara?

Multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Te uiți tu frumos pe pagina de internet a firmei de telefonie mobilă al cărei abonată ești ce tarife de roaming practică la datele mobile pe tipul tău de abonament.
Dar poți accesa internetul pe orice tabletă și prin rețelele locale WiFi (gratuite) - nu e musai să activezi traficul de date 3G!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand parasesti tara utilisezi alta retea deci posibil da

| SkyPilot a răspuns:

Afara din tara esti in regim de roaming, deci platesti diferit. Atentie ca pot fi enorm de scumpe, intereseaza-te in avans!