| AmandaCamelia a întrebat:

Am un Allview V1 Viper cu 1800 mAh. M-am gandit sa imi schimb bateria, insa mi-e frica sa nu ard ceva la telefon. M-am gandit sa ii cumpar si baterie externa, dar nu stiu... daca imi cumpar baterie de 2600 mAh nu se defecteaza telefonul? Sau cum as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

O baterie externa estebuna in anumite situatii atunci cand nu esti acasa si nu-ti poti incarca telefonul. Si nu. Daca cumperi o baterie mai buna, uita-te sa aiba ce are si a ta ( 5V, HZ, etc ) dar sa fie amperajul mai mare ( mAh )

1 răspuns:
| Andreyww a răspuns:

Schimba-i bateria dar tot cu una pentru marca ta! Orice ai incerca iti garantez ca nu va pati nimic telefonul tau