| 8k7779kko a întrebat:

Am un AMD RADEON HD5450 de 1gb - 2.7Gb
4gb ram pe ddr3 1800mhz ( cred)
Si un celeron dual cpu G550 2.60 GHz
Sunt sanse sa pot edita video cu el, Sony vegas, premiere pro, after effects daca nu, pot folosi videopad editor...

Răspuns Câştigător
| JohnMcPraise a răspuns:

Poti edita toate videurile pe care le vrei doar ca va durea foarte mult post processing, cu cat mai mare este video cu atat mai mult vei astepta encodarea de la sfarsit.

| 8k7779kko explică (pentru JohnMcPraise):

Nu imi afecteaza pc.ul? Stiu ca imi solicita procesorul adica am un fel de ceas pentru procesor si ram ..de fiecare data cand tandez ceva la procesor imi arata 100% si mi.e frica sa nu il ard.

| 8k7779kko explică (pentru JohnMcPraise):

Nu afecteaza nicio piesa din pc?
Ma refer la chestia ca imi solicita procesorul si mi.e frica sa nu.l ard

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Viteza depinde de numarul si felul efectelor pe care le aplici la randare.
Daca ai filme lungi si multe efecte, atunci mergi la plimbare de langa calculator pana isi face treaba. happy

Si la mine se intampla asa, este cand dureaza chiar si 5-6 ore pana ce termina prelucrarea unui film de o ora, dar pentru asta nu-mi cumpar alt calculator... tongue

| IFeelS0Alone a răspuns:

Da, poti folosi programele enumerate de tine dar o sa dureze mult randarea.