| anonim_4396 a întrebat:

Am un amilo li2727 si am o intrebare, placa video este integrata sau nu? nu vreau sa desfac laptopul acum sa vad. vreau sa o schimb cu una mai mare si vreau sa vad daca pot sau nu.

Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Scrie si tu in meniul de start in bara de serch daca ai win 7, dxdiag si astepti sa iti apara o fereastra dupa care dai la display si acolo scrie la device la name ce fel de placa este, daca scrie ceva gen chipset familly este integrata si nu poti sa ii faci nimic, daca scrie ceva 610m sau 710m inseamna ca este placa placa si o poti schimba

| RB26DETT a răspuns (pentru tr3ig):

Imi spune chipset family straight face, trebuie sa schimb laptopul, oricum, multumesc de ajutor.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este integrata si nu poti adauga sau schimba. Imi pare rau!